SZCZECIN – Kawiarenka NGO „Miasto Matek”


Z informacji organizatorów:

Zgłoś się już dziś! Podczas spotkania oraz bezpłatnych warsztatów porozmawiamy między innymi o naszych potrzebach związanych z przestrzenią oraz poznamy zasady zdrowego żywienia dziecka.

To jednak nie wszystkie atrakcje. Podczas niedzielnych warsztatów rozmawiać będziemy o zabawach oraz tworzeniu zabawek dla własnych dzieci. Nie skończy się na teorii. Każdy uczestnik wykona zabawkę dla swojego dziecka i nauczy się jak brać przedmioty w obroty!

Skoncentrujemy się na relacjach między dziećmi a dorosłymi, zastanowimy się czy  możliwe jest partnerstwo między nimi. Przy okazji przyjrzymy się różnym metodom wychowawczym. Będziemy dyskutować, testować i  szukać odpowiedzi na pytania nurtujące współczesne mamy.

Gośćmi Kawiarenki NGO, którzy poprowadzą warsztaty będą:

– Patrycja Dołowy, wiceprezeska Fundacji MaMa, częsty gość programów TVN, w których uczy jak zakładać lokalne kluby mam, pomaga tym już istniejącym oraz szkoli liderki mamowe.

– Joanna Mendecka, psycholożka, doradczyni żywieniowa, autorka portalu www.mamowanie.pl. Znana z czwartkowych audycji w Dzień Dobry TVN, specjalistka zdrowego odżywiania i naturalnego podnoszenia odporności oraz współautorka książki Reni Jusis.

– Karolina Machowicz , fotografka, animatorka kultury Współtwórczyni i koordynatorka Pajdokracji, twórczych kreatywnych spotkań dla dzieci i rodziców.

– Anna Czyńska, pedagożka i fotografka, W swojej pracy badawczej analizuje poglądy dorosłej części społeczeństwa na temat dzieci oraz wychowania.

Plan spotkania:

Sobota, 27.04.2013, godzina 11:00- 17:30

11.00-13.00 potkanie w ramach Kawiarenki NGO
14.00 – 17.00 warsztaty „Miasto Matek”, prowadzenie: Patrycja Dołowy
14.00 – 17.00 warsztaty „Zdrowe żywienie dziecka w pigułce”  , prowadzenie: Joanna Mendecka
 
Niedziela, 28.04.2013, godzina 11:00-14:00

11.00 – 14.00 warsztaty „Przedmioty w obroty”, prowadzenie: Karolina Machowicz
11.00 – 14.00 warsztaty „Dziecko czyli kto? Wychowanie czyli co? Między nami a dziećmi”, prowadzenie: Anna Czyńska
11.00 – 14.00 indywidualne konsultacje z Joanną Mendecką
 
Miejsce:
Spotkanie: Willa Ogrody, ul. Wielkopolska 19
Warsztaty: Dom Harcerza, ul. Ogińskiego 15 ( Jasne Błonia)
 
Kontakt: https://www.facebook.com/events/168831643275031/
 
W ramach naszego Przedszkola Pod Chmurką, zapewniamy bezpłatny punkt opieki nad dziećmi, aby rodzice mogli wziąć udział w warsztatach. Do punktu również obowiązują zgłoszenia.

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na pytania, przedstawić własne poglądy i wziąć udział w warsztatach – przyjdź koniecznie!!!

Koszt: spotkania są bezpłatne