TYCHY – Warsztat dla ojców – „Bliżej – pełna łączność”

Z informacji organizatora:

Prowadzimy szkolenia i konferencje dla ojców, na których mężczyźni nabywają nowych umiejętności przydatnych do bycia bardziej efektywnym tatą. Poprzez udział w zajęciach staramy się uświadomić mężczyznom, że do roli ojca można i należy się dobrze przygotować. Inspirując i ucząc otwartości, wspieramy ojców w budowaniu bliskich relacji w rodzinie. Przywrócić dziecku serce ojca – oto cel przyświecający naszym działaniom.

Ojcowie pochłonięci aktywnością zawodową, niejednokrotnie zaniedbują sferę kontaktów z własnym dzieckiem, co prowadzi do oddalenia emocjonalnego. Warsztat „Bliżej” ma na celu przekazanie metod pogłębiania relacji ojciec – dziecko. Zajęcia opierają się na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość.

Dzięki tym warsztatom:

* przekonasz się jak wielki wpływ mają ojcowie na dzieci

* lepiej poznasz, co jest mocną, a co słabą stroną Twojego ojcowania

* nauczysz się wdrażać w życie 4 podstawy dobrego ojcostwa: zaangażowanie, konsekwencja, znajomość, wychowanie

* zobaczysz, które potrzeby swego dziecka zaspokajasz w sposób wystarczający, a nad zaspokojeniem których musisz jeszcze popracować

* uzyskasz od innych ojców feedback (informację zwrotną) i odkryjesz tajemnicę dobrego kontaktu z dzieckiem

* poznasz praktyczne metody budowy ojcowskiego planu działania

Program opiera się na badaniach socjologicznych Kena Canfielda, oraz książce jego autorstwa „Serce ojca”.

Relacja uczestnika warsztatu:
„Na warsztaty zgłosiło się kilkunastu ojców z Łodzi i okolic. Różnili się oni pod względem wieku, ilości dzieci, wieku dzieci itp., przez co było to bardzo ubogacające doświadczenie. Dzięki temu każdy z nas mógł się dowiedzieć z czym zmagają się inni ojcowie i jak sobie radzą na co dzień z trudnościami. Bardzo ważną rzeczą jaką wyniosłem z tych zajęć było poczucie jedności z innymi ojcami walczącymi o podwyższenie swych ojcowskich kompetencji. To dla mnie bardzo ważne, mieć świadomość, że nie idę tą drogą sam, szczególnie w chwilach zwątpienia.”

Termin: 18.02.2012
Godz. od 9.00 do 18.00
Miejsce: Tychy (w innych terminach warsztaty będą odbywały się w takich miastach jak:Kluczbork, Piła, Grudziądz)
Kontakt: www.tato.net
Cena: Standardowy koszt uczestnictwa to 120 zł/osobę. Uwaga! Warsztaty są dofinansowane. Koszt uczestnictwa to jedynie 15 zł.