WARSZAWA – Relacja z koncertu „Wielcy i mali twórcy dla małych i wielkich serc”

Informacja prasowa:

Impreza rozpoczęła się o godzinie 17.00. Dla gości przygotowano szereg atrakcji. Prowadzący Paweł Loroch, przedstawił Dyrektor Szpitala Izabelę  Marcewicz-Jendrysik, która opowiedziała o Szpitalu i projekcie charytatywnym, Mariolę Kowalską , prezes Fundacji „Równi wśród Równych” oraz ambasadorkę projektu, Emilię Komarnicką (dr Agata Woźnicka z serialu „Na dobre i na złe”). Po prezentacji odbył się pokaz mody,     jesiennej kolekcji Barber Shop projektu Marioli Witek. Poprowadziła go aktorka Aldona Orman, a w roli modeli wystąpili tancerze z programu „You Can Dance”.

Laboratorium Urody

Jedna z sal Fabryki Trzciny zamieniła się w prawdziwe laboratorium kosmetyczne dzięki przedstawicielom Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Podczas pokazów i warsztatów zainteresowani  mogli samodzielne wykonywać kosmetyki, m.in. krem, żel,  a nawet perfumy. Ochotnicy poddawani byli  zabiegom pielęgnacyjnym na dłonie (z parafiny) oraz profesjonalnemu badaniu skóry pod okiem kosmetologa. W Akademii Makijażu malowano dzieciom piękne, kolorowe tatuaże oraz malunki zwierzątek na buźkach.

Strefa dla dzieci

Utworzona została również specjalna strefa z animacjami dla najmłodszych.  Fundacja Funkomitywa przygotowała  zabawy z piosenkami dla małych gości. Przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik zaprezentowali pokaz ciekłego azotu pt. „Niskie Temperatury”. Swój kącik miała także firma Lego, w którym dzieci budowały najwyższe wieże z klocków. Ponadto TEN salon z ul. Francuskiej  w Warszawie przedstawił pokaz sztuki fryzjerskiej, podczas którego stylistki fryzur zaplatały dzieciom piękne warkocze i podcinały grzywki. Na stoisku obok obywały się warsztaty własnoręcznego tworzenia biżuterii. Kolorowi clowni z fundacji „Dr Clown” zabawiali uczestników sztuczkami, dzięki czemu na twarzach  wszystkich  gościł uśmiech.  

22

W ramach akcji Można było wylosować również kosmetyki ufundowane przez Wyższą Szkołę Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia, Bielendę, Floslek, a także zaproszenia na zabiegi pielęgnacyjne SPA&DANCE  oraz wejściówki na zajęcia tańca w  Egurrola Dance Studio.

Fundacja Nasza Ziemia podczas całej imprezy zbierała używane telefony komórkowe.

Sztuka widziana z góry

W jednej z sal można było podziwiać obraz Marianny Zaborowskiej „H2O” składający się z 44 części – 4 z nich można było potem wylicytować na aukcji.

Koncert

O godzinie 19.00 rozbrzmiały rytmiczne dźwięki zespołu Drumbastic, który przy uderzeniach bębnów  wprowadził gości do auli, zapraszając na część koncertowa. Tu obowiązywały już bilety wstępu, będące jednocześnie cegiełkami na rzecz Szpitala. Jako pierwszy na scenie wystąpił Garwoliński Teatr Muzyczny Od Czapy z nostalgicznym programem ubarwiony motywami lwowskimi. Następnie wystąpiła  Shantelle Monique & Nils Project, rewelacyjna Maja Kleszcz z zespołem IncarNations, która mimo chorego gardła dała wspaniały koncert.  Po niej widzowie mieli jeszcze okazję i przyjemność wysłuchania fenomenalnego recitalu Gaby Kulki, Roberta Gawlińskiego oraz występu zespołu DAAB, którzy rozgrzali zgromadzoną publiczność.  

1

W przerwach między koncertami prowadzący obie części imprezy, Paweł Loroch, robił wszystko, by przeznaczone na licytację przedmioty osiągnęły jak najwyższe ceny. Trzeba przyznać, że był w tym dość skuteczny – niektóre przedmioty sprzedawane były za cenę nawet dziesięciokrotnie wyższą od wywoławczej. Wśród nich, były między innymi replika Pucharu EURO 2012 wykonana w całości z czekolady, obrazy Karo Orzech, Marianny Zaborowskiej, płyta Ani Wyszkoni oraz inne przedmioty z autografami znanych osób.

DOCHÓD Z CAŁEJ IMPREZY zarówno z dobrowolnych datków, biletów-cegiełek, jak i z licytacji Fundacja Równi Wśród Równych przekaże na rzecz Warszawskiego Szpitala dla Dzieci: na serwis, konserwację i naprawę sprzętu medycznego.

Projekt można jeszcze wspierać wpłacając pieniądze na specjalne konto 54 8769 0002 0680 1632 2000 0020.

Więcej informacji na: www.wielcyimali.pl oraz na naszym profilu na Facebooku: www.facebook.com/WielcyIMaliTworcyDlaMalychIWielkichSerc