Dobre i złe przyjaźnie – spotkanie z dr Elżbietą Zubrzycką

Rada Dzielnicy Obłuże, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oraz Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne zapraszają rodziców i dzieci na spotkanie „Dobre i złe przyjaźnie” z dr Elżbietą Zubrzycką.

Na spotkaniu w bibliotece dr Zubrzycka przybliży rodzicom problem, który  opisuje w książce: „Chcę mieć przyjaciela. O dziewczynce, która chciała zaprzyjaźnić się z krokodylem”. Opowiadanie o dziewczynce, krokodylu i misiu koala nauczy małego czytelnika, które zachowania świadczą o prawdziwej przyjaźni, a które ją wykluczają. Dzięki temu będzie potrafiło na czas się wycofać, gdyby uwikłało się w krzywdzący związek. Książeczka ma pomóc w wyborze kolegów i koleżanek, przy których rosną nam skrzydła.

Autorka poprzez literaturę uświadamia dzieciom również, czym jest przemoc i jak sobie z nią radzić w szkole i w domu, jak rozmawiać na trudne tematy i w jaki sposób komunikować się z innymi, by nie dochodziło do przemocy. Seria książek autorstwa dr Zubrzyckiej buduje program edukacyjny „Bezpieczne Dziecko”, mający na celu pomoc w stworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy poprzez wychowywanie od najwcześniejszych lat życia społecznego, czyli od przedszkola, poprzez cały okres nauki szkolnej.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa „Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla dzieci” prezentująca ilustracje z książek dla dzieci..

Dr Elżbieta Zubrzycka – biolog i psycholog, założycielka i prezes Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Po studiach w Poradni Nerwic zajmowała się terapią rodzin. Na Uniwersytecie Gdańskim wykładała psychologię, a obecnie prowadzi Wydawnictwo GWP, którego misją jest wspomaganie rozwoju osobistego poprzez edukację. Lubi ludzi i zawsze się nimi zajmowała. Jej pasją jest spotykanie ludzi i opowiadanie im o książkach, dzięki którym można podnieść jakość własnego życia i cieszyć się nim w pełni. Pisze i wydaje książki dla dzieci z myślą o tym, aby w ten sposób rodzice i wychowawcy wzajemnie się wspierali i wymieniali doświadczeniem. Ma trzech synów.

Termin: 19 kwietnia br. (czwartek)
Godz.: 17.00
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1 ul. Boisko 6, Gdynia Obłuże