Przekaż swój 1% na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

„Dzieci, które przychodzą do nas do Stowarzyszenia są jak piękne naczynia, często przez rodziców potłuczone. Przychodzą z wielkimi urazami, wielką traumą . My się nad nimi pochylamy, pracujemy z nimi… sklejamy” – opowiada Jadwiga Król – Mama SOS

Stowarzyszenie pomaga już 1250 osieroconym i opuszczonym maluchom. W Polsce jest jeszcze 80 tysięcy dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Wiele z nich dorasta w domach zagrożonych rozpadem, w których panuje bieda i przemoc. Celem Stowarzyszenia jest zapewnienie im szczęśliwego dzieciństwa w Rodzinach SOS i przygotowanie do samodzielnego życia.

Kampanię wspiera również ambasadorka Stowarzyszenia  –  Natalia Kukulska, która  przekaże swój 1% na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Wystarczy jedynie wpisać KRS 0000 056 901 w odpowiednią rubrykę w formularzu PIT. Resztą formalności zajmie się już Urząd Skarbowy.

Dzięki pozyskanym funduszom Stowarzyszenie będzie mogło pokryć koszty utrzymania, edukacji i leczenia osieroconych dzieci, które zyskają szanse na dorastanie w bezpiecznych i dobrych warunkach. Wystarczy jeden gest, aby podarować dzieciom dom, bezpieczeństwo i wiarę w  lepszą przyszłość   – mówi Natalia Kukulska.

Ze strony www.wioskisos.org można pobrać program PITY 2012, który ułatwi rozliczenie z fiskusem.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem realizujemy swoją misję w Polsce już od prawie 29 lat.