WARSZAWA – Poranki muzyczno – filmowe w kinie Praha – Tańcograjki

Kino Praha wraz z grupą muzyków zajmujących się kulturą tradycyjną zapraszają na TAŃCOGRAJKI, czyli nowy cykl filmowo – muzyczny dla dzieci i dorosłych. Tańcograjka to „powrót do korzeni” – w każdą sobotę, o godz. 10.30 przedstawimy dawne, zapomniane już dziś zabawy z czasów naszych babć i pradziadków. Będziemy śpiewać, tańczyć, skakać, przytupywać i słuchać muzyki granej na starodawnych instrumentach. Gospodarzem każdego spotkania będzie inny instrument – zagrają dla nas m.in. cymbały, harmonia trzyrzędowa, baraban, trąbkoskrzypce! Po spotkaniu zapraszamy dzieci na projekcje bajek. Na dużym ekranie pojawią się ulubione postaci z dobranocek – tych współczesnych oraz tych już trochę zapomnianych oraz instrumenty i historie muzyczne. Przypomnimy filmy z serii „Wędrówki Pyzy”, „Koziołek Matołek”, „Piesek w kratkę”, „Muzyczne popołudnie”, „Czarodziejski flet” oraz wiele, wiele innych. Każde spotkanie potrwa około godziny. Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami.

Cena biletu – 15 zł.

Tańcograjki poprowadzą:
Katarzyna Szurman – muzykantka. Gra na skrzypcach i harmonii trzyrzędowej. Występuje w kapeli „Czarne Motyle” wykonującej przedwojenną muzykę taneczną oraz w zespole etnojazzowym „Śliczne Goździki”. Kolekcjonerka starodawnych zabawek. Na co dzień prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci.

Katarzyna Żytomirska – pisarka, etnolog. Członek Stowarzyszenia „Dom Tańca”. Aktorka „Sceny Lubelskiej 30/32″. Wspólnie z członkami Stowarzyszenia prowadzi zajęcia dla dzieci związane z rokiem obrzędowym i kulturą tradycyjną. Występuje w zespole etnojazzowym „Śliczne goździki”. Autorka książki „Opowieści roztoczańskie” oraz spektaklu muzycznego „Wstydek-Bajtek i drewniane ludki”.

Emilia Herda – etnolożka, muzykantka („Czarne Motyle”, „Wędrowiec”). Od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem „Dom Tańca” biorąc udział w rozmaitych projektach artystycznych i edukacyjnych. Wielbicielka dzieci, prywatnie mama Łucji i Stefana.

Agata Krawczyk – muzyk i muzykoterapeuta, terapeuta; gra na skrzypcach, kanklach, cymbałach i gitarze. Współtworzyła zespół folkowy „Werchowyna”, obecnie gra w zespole „Czarne Motyle”. Od 15 lat prowadzi zajęcia muzyczno-taneczne w przedszkolach, szkołach, świetlicach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Matka dwóch córek.

oraz gościnnie: Agata Harz, Katarzyna Brzozowska, Grzegorz Ajdacki, Agnieszka Kontny i inni.

Program na marzec:

Sobota, 2 marzec

•    Tańcograjka: 2.03 Trochę tamburyn, a trochę gitara – tak gra banjo la la la la!

•    Projekcje bajek

Sobota, 9 marzec

•    Tańcograjka: Duduk, instrument stary jak świat, może mieć nawet trzy tysiące lat!

•    Projekcje bajek

Sobota, 16 marzec

•    Tańcograjka: Czy skrzypce mleko wypiły, urosły i w kontrabas się zmieniły?

•    Projekcje bajek

Sobota, 23 marzec

•    Tańcograjka: Czy cymbały strunowe, stare i nadobne, do moich dziecinnych cymbałków podobne?

•    Projekcje bajek

Kino Praha
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
tel. 22 343 03 10
www.kinopraha.pl