WARSZAWA – Zajęcia adaptacyjne dla dzieci

Z informacji organizatorów:

Zajęcia odbywają się dwa lub trzy razy w tygodniu w godzinach 9:00- 12:00. Trzygodzinne zajęcia adaptacyjne zawierające: blok edukacyjny, muzyczno – ruchowy, plastyczny, relaksacyjny, ćwiczenia logopedyczne usprawniające aparat mowy, trening czystości oraz wspólne drugie śniadanko. Aktywności dzięki, którym każde dziecko będzie poznawało otaczający je świat i lepiej się rozwijało. Staramy się by moment rozstania był jak najbardziej bezstresowy, zarówno dla naszej pociechy jak i dla rodziców.

Zajęcia odbywają się w małych grupach – maksymalnie 8 osób. Pozwala to na indywidualna pracę pedagoga z każdym dzieckiem. Grupę prowadzą dwie osoby z przygotowaniem pedagogicznym lub psychologicznym.

Na zajęcia należy przynieść obuwie na zmianę i wygodne ubranie oraz zabrać coś do picia i małą przekąskę.

Zajęcia adaptacyjne to wyjątkowe, ogólnorozwojowe zajęcia dedykowane dzieciom od 1,5 rok życia. Zajęcia są przedsmakiem prawdziwego przedszkola, służą aklimatyzacji w nowym środowisku i bezstresowemu rozstaniu z rodzicami. W trakcie spotkań Twoje dziecko będzie poznawało otaczający je świat, nawiąże relacje z rówieśnikami, nauczy się samodzielności, przełamie barierę wstydu, pogłębi świadomość własnego ciała i wiele więcej.

W ramach zajęć realizowane są:

– zabawy logopedyczne: to zabawy dźwiękonaśladowcze, ćwiczenia oddechowe, słuchowe oraz usprawniające aparat mowy. Dzięki tym działaniom wspomagamy rozwój mowy oraz stymulujemy aktywność słowną dziecka

– zabawy z rozumem: to zajęcia prowadzone metoda „Cudowne dziecko”. Jest to nowatorska metoda wspierania zdolności dziecka w wieku 0-6 lat, dążąca do równowagi pomiędzy umiejętnościami a kreatywnością, rozwijająca cały mózg. Mając świadomość wpływu na rozwój dziecka, na zajęciach zadbamy o ich wszechstronny rozwój w zakresie: ciała (ćwiczenia ruchowe, zabawy manualne), intelektu ( nauka czytania, matematyki), wiedzy encyklopedycznej, emocji, poczucia własnej wartości, wyobraźni, kreatywności oraz pamięci fotograficznej

– bajkoterapia: specjalnie dobrane do wieku dziecka bajki terapeutyczne, które prezentujemy w formie teatrzyków, to sposób na rozwiązywanie dziecięcych problemów, ale także sposób na oswajanie naszej pociechy z trudną rzeczywistością. Dziecko występując jedynie w roli  obserwatora, a więc w warunkach bezpiecznych dla siebie, może stykać się z różnymi emocjami i sytuacjami społecznymi oraz uczyć się jak sobie z nimi poradzić.

– zajęcia muzyczno-rytmiczne: zajęcia pozwalają dziecku uświadomić własne stany emocjonalne i wyrazić je ruchem, gestem i werbalnie. Dzieci podczas zajęć tańczą, śpiewają i grają na różnych instrumentach również na tych zrobionych przez samych siebie

– zajęcia plastyczne: podczas zajęć wykorzystujemy różne techniki: lepienie, wycinanie, malowanie – nie tylko pędzelkami, wydzieranie, stemplowanie, wydrapywanie. Do pracy używamy różnych materiałów: piasku, świec, kaszy, makaronów, gliny, masy solnej i wielu innych.

Termin: 3 razy w tygodniu, poniedziałek, środa, piątek
Miejsce: Sens Terapii s.c., ul Wiertnicza 45 lok 3, Wilanów
Kontakt: www.sensterapii.pl
Koszt: 45zł