WARSZAWA – Szkolenie dla rodziców – Autyzm

Z informacji organizatora:

Autyzm:
– kompleksowa terapia dzieci i młodzieży z autyzmem
– jak pozyskać na nią środki?

Szkolenie poprowadzą osoby na co dzień związane z tematem autyzmu- specjaliści oraz rodzice.

Model medyczny autyzmu: dr Magdalena Cubała-Kucharska – Lekarz medycyny z ponad 20-letnim doświadczeniem w medycynie funkcjonalnej oraz rodzinnej. Jej główny obszar zainteresowań to problemy medyczne dzieci z autyzmem, które mają wpływ na ciężkość zaburzeń. Uczestniczyła w wielu szkoleniach w zakresie autyzmu zarówno w Europie, jak i w USA, od 2004 roku jest członkiem ruchu Defeat Autism Now! Jej doświadczenie obejmuje pracę jako specjalista do spraw autyzmu w Breakspear Medical Hospital UK oraz Autism Treatment Trust, Edinbourgh. Swoim doświadczeniem dzieli się jako mówca na konferencjach krajowych i zagranicznych. Uczestniczyła w kilku projektach badawczych związanych z medycznymi zagadnieniami związanymi z autyzmem, obecnie prowadzi własne prace badawcze w tym zakresie, we współpracy z ESPA Research w Sunderland, Wielka Brytania.

Jak rozważnie wprowadzać dietę u dziecka z autyzmem: mgr Ewa Jagodzińska – Dietetyk medyczny posiadający bogate doświadczenie w pracy z dziećmi autystycznymi i ich rodzicami. Należy do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, jak również Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Jest autorką wielu publikacji dotyczących diety w autyzmie oraz ekspertem portali internetowych poświęconych zdrowiu. Prowadziła wykłady podczas międzynarodowych oraz krajowych konferencji dotyczących autyzmu. Pisała o tematach związanych z dietą w autyzmie dla Autyzm Newsletter, a także brała udział w porannej audycji Art Radia Bogatynia „Autyzm- nie bój się rozmawiać”. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu diety głównie dla rodziców dzieci autystycznych.

Terapie w leczeniu dziecka z autyzmem: mgr Katarzyna Marciniak – Pedagog specjalny, certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta EEG Biofeedback. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wiedzę praktyczną nt. diagnozy i terapii autyzmu zdobywała m.in. podczas dwuletniego programu stażowego w fundacji SYNAPSIS. Z dziećmi autystycznymi pracuje od 2003r. Posiada certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Ukończyła kurs pod kierownictwem naukowym dr Michaeli Pakszys w EEG Instytucie w Warszawie oraz Kurs Języka Migowego I, II, i III stopnia dla Nauczycieli w Instytucie Głuchoniemych w Warszawie. W centrum Terapii PROMITIS pełni nadzór superwizyjny nad grupą terapeutów, prowadzi szkolenia dla rodziców i terapeutów oraz sprawuje opiekę merytoryczną w Terapeutycznym Przedszkolu dla Dzieci z Autyzmem PROMITIS.

Grosz do grosza, czyli jak zdobyć pieniądze na terapię dziecka: Anna Skrzecz, Piotr Barszcz
Mama ośmioletniego Kubusia dotkniętego autyzmem. Stosuje u swojego dziecka wielokierunkowe, kompleksowe leczenie i pozyskująca na nie środki finansowe za pośrednictwem fundacji, stowarzyszeń, prowadząc aukcje charytatywne przy współpracy z największym portalem aukcyjnym w Polsce. Wraz z mężem prowadzi stronę swojego synka www.kuba.skrzecz.pl.
Ojciec Jasia (www.jasiobarszcz.pl) chorego na zaburzenia ze spektrum autyzmu. Z zawodu trener-psycholog. Autor książki „Jak pozyskiwać darowizny i 1% podatku na leczenie dziecka”- opisał w niej rozwiązania, których zastosowanie pozwala corocznie pozyskiwać kwotę wysokości około 30 tysięcy złotych na leczenie syna z 1% podatku. W pozyskiwaniu funduszy korzystał z doświadczeń jakich nabywał m.in. jako trener sprzedaży, autoprezentacji, promocji. Istotne okazały się również doświadczenia dziennikarskie (redaktor gazety) oraz znajomość reguł współpracy z Darczyńcami, wynikająca m.in. z psychologicznego wykształcenia.

Termin: 10 Marca 2012
Godz.: 9:00-16:00
Miejsce: ul. Cmentarna 17 (Terapeutyczne Przedszkole dla Dzieci z Autyzmem PROMITIS), Warszawa
Kontakt: , tel: 796 090 762
www: www.centrum-terapii.pl
Koszt: 80 zł (ilość miejsc ograniczona)