Angielski dla 4 latka – czy to dobry pomysł?

Małe dzieci uczą się praktycznie cały czas. Wszystko jest dla nich nowością, czymś nieznanym – a także szansą na przygodę! Każdy, kto obserwuje takie maluchy, uśmiecha się, patrząc na ich wrażliwość oraz ciekawość świata. To nie tylko nasze wrażenie – ale także fakt biologiczny! Mózg małego dziecka w wieku 4 lat jest chłonny niczym gąbka. Dlatego praktycznie z każdym dniem możemy obserwować duże postępy u takiego młodego człowieka.

4 lata to wcale nie za wcześnie, by zacząć uczyć się języków obcych. Wręcz przeciwnie – im wcześniej zaczniemy naukę, tym lepiej. Na tak wczesnym etapie rozwoju, dziecko uczy się nowych rzeczy w sposób naturalny, bez większego wysiłku. Nie odbiera lekcji jako przykrego obowiązku. Tajemnica sukcesu tkwi w tym, aby podejść do procesu nauki w sposób taki, który sprawi, że dziecko zacznie chłonąć wiedzę bez większych oporów.

Nauka poprzez zabawę – czyli jak nauczyć 4-latka angielskiego

Staromodne techniki nauczania, które większość z nas zna z doświadczenia, powoli przechodzą do lamusa. Okazuje się, że straszenie dzieci słabymi ocenami, naganami czy perspektywą zostania w tej samej klasie na drugi rok – wcale nie są efektywne. Wiele dzieci jest na tyle wrażliwych, że tego typu “straszaki” mogą mieć odwrotny skutek do zamierzonego. O wiele lepiej sprawdzą się nowoczesne metody, które wprowadzają do edukacji pozytywne aspekty, elementy gier i zabaw.

W szkole języka angielskiego Novakid mogą uczyć się dzieci już od 4 roku życia. Takie maluchy mają specjalne programy, dopasowane do ich etapu rozwoju i indywidualnych zdolności oraz możliwości. Dzięki temu młodzi uczniowie czują się bezpiecznie, a nauka właściwie przychodzi im bez większych problemów. Dużym plusem jest fakt, że nauczyciele nie mówią po polsku. Choć dla rodziców może być to deprymujące, wcale nie jest takie dla maluchów. Młodzi ludzie z roczników końca dekady lat 80 i początku 90 z pewnością pamiętają, jak zaśmiewali się na kreskówkach, oglądanych na niemieckiej stacji Cartoon Network. Choć nie rozumieli zbyt wiele, nie przeszkadzało im to w dobrej zabawie. Podobnie jest na lekcjach angielskiego u 4 latków. Jeśli nauczyciel ma właściwe podejście, wiedzę i doświadczenie, a także korzysta z odpowiednich pomocy (takich jak gry, zabawy, kolorowanki, elementy grywalizacji itp.), sukces jest praktycznie pewny.

Dlaczego warto uczyć 4 latki angielskiego?

Jakie są zalety nauki angielskiego tak małych dzieci? Przede wszystkim to, że maluch poznaje angielski bardzo podobnie, jak poznał swój rodzimy język. Przełamanie bariery językowej i strachu następuje o wiele szybciej niż u starszych dzieci czy dorosłych. Dziecko odbiera cały proces jako kolejną zabawę. Warto postawić na zajęcia indywidualne – w takiej sytuacji nauczyciel poświęci Twojej pociesze całą uwagę i skupienie. Lepiej zareaguje na ewentualne problemy czy specjalne wymagania. Poza tym dziecko będzie czuło się bezpieczniej i pewniej.

Jeżeli dziecko przełamie barierę językową i poczuje się pewnie na etapie 4 lat, prawdopodobieństwo, że w dorosłości będzie z większą łatwością i pewnością siebie posługiwało się angielskim, jest o wiele większe.

Decydując się na dodatkowe lekcje angielskiego dla 4 latków, ułatwiasz swojemu dziecku start w przyszłość – zarówno w szkole, jak i życiu zawodowym. Umiejętność posługiwania się językami obcymi bez strachu i blokad, to coś, co pozwala spełniać marzenia, realizować plany oraz dążyć do celów. Jeżeli chcesz, aby i Twoja pociecha miała taką szansę – koniecznie zdecyduj się na lekcje angielskiego dla 4 latka z Novakid.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *